آموزش وردپرس
خانه / پزشکی / زنان بارداری نباید به سفر بروند

زنان بارداری نباید به سفر بروند

زنان بارداری نباید به سفر بروند

با نزدیک شدن به تعطیلات، خیلی از خانم‌هایی که باردار هستند این سوال برایشان مطرح است که آیا می‌توانند به سفر بروند یا نه. دکتر مریم خادم، متخصص زنان و زایمان به این سوال پاسخ می‌دهد

زنان بارداری نباید به سفر بروند

زنان بارداری

زنان بارداری نباید به سفر بروند

با نزدیک شدن به تعطیلات، خیلی از خانم‌هایی که باردار هستند این سوال برایشان مطرح است که آیا می‌توانند به سفر بروند یا نه. دکتر مریم خادم، متخصص زنان و زایمان به این سوال پاسخ می‌دهد.

زنان باردار

اگر دچار لکه‌بینی، درد یا بیماری سیستمیک هستید، سفر نروید

این مساله به وضعیت مادر باردار بستگی دارد. درصورتی که خانم بارداری در سه ماهه اول باردارى دچار لکه بینى یا درد یا بیمارى سیستمیک جدى است از فشارخون بالا و دیابت وابسته به انسولین گرفته تا بیماری‌های قلبی-عروقی، اختلالات روانپزشکی شدید، تشنج و…، رفتن به سفر توصیه نمی‌شود. بنابراین در سه ماهه اول بارداری، به شرط اینکه این مشکلات وجود نداشته باشد، مسافرت جاده‌اى البته در فواصل کوتاه در مسیرهاى بدون دست‌انداز یا پیچ و خم زیاد مانعى ندارد.

زمان بارداری سفر نروید

البته سفر در مسیرهاى طولانى نیز با رعایت احتیاط و استراحت و راه رفتن در فواصل هر یک تا دو ساعت، مورد جدى‌اى ایجاد نمی‌کند، مشروط بر اینکه مقصد نیز جایى دور از مسیرهاى اصلى و فاقد امکانات بهداشتى و درمانى نباشد.

در نهایت اینکه به مادران باردار اکیدا توصیه می‌شود که حتما کمربند ایمنى را ببندند و تصور نکنند که با بستن کمربند آسیبی می‌بینند. کمربند باید به گونه‌ای بسته شود زیر شکم و بین سینه‌ها را در بر بگیرد.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

سلامانه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *