آموزش وردپرس
خانه / پزشکی / استراحت در بارداری | استراحت مطلق در بارداری

استراحت در بارداری | استراحت مطلق در بارداری

استراحت در بارداری | استراحت مطلق در بارداری
برنامه‌های تحرک بدنی ایمن و خاص برای زنان باردار در شرایط استراحت مطلق متخصصان انجمن فیزیک درمانی آمریکا اعلام کردند: زنان بارداری که به آنها استراحت مطلق داده می‌شود می‌توانند و البته باید تحرک بدنی ایمن و خاص داشته باشند….

استراحت در بارداری | استراحت مطلق در بارداری

استراحت مطلق در بارداری

برنامه‌های تحرک بدنی ایمن و خاص برای زنان باردار در شرایط استراحت مطلق

متخصصان انجمن فیزیک درمانی آمریکا اعلام کردند: زنان بارداری که به آنها استراحت مطلق داده می‌شود می‌توانند و البته باید تحرک بدنی ایمن و خاص داشته باشند.
به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این انجمن اعلام کرد که تقریبا سالانه برای ۷۰۰ هزار زن در آمریکا که با بارداری پرخطر مواجه هستند، استراحت مطلق تجویز می‌شود.

استراحت مطلق در بارداری

استراحت در بارداری | استراحت مطلق در بارداری
اما در بسیاری از موارد تاثیرات ناتوان کننده استراحت مطلق مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به این ترتیب مادران در معرض ابتلا به مشکلات جسمی و روانی این تاثیرات قرار دارند.
به گفته این متخصصان، در نتیجه استراحت‌های طولانی مدت در رختخواب، زنان باردار مجموعه‌ای از علایم بیمارگونه مانند مشکلات قلبی عروقی، ناراحتی‌های ماهیچه‌ای و اسکلتی، موقعیت‌ها و وضعیت‌های فشار و تحت استرس، مشکلات پوستی تحلیل ماهیچه‌ای و همچنین اختلالات روانی مانند احساس گناه، استرس و افسردگی را تجربه می‌کنند.

استراحت کردن در دوران حاملگی
به این ترتیب این متخصصان توصیه می‌کنند که برای این دسته از زنان باردار که ناچار به استراحت مطلق هستند برنامه‌هایی برای فعالیت‌های بدنی خاص و بی خطر تحت نظر متخصص در نظر گرفته و تجویز شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *