آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / فریب برنامه شهروند خبرنگار و جذب جاسوس در شبکه من و تو را نخورید

فریب برنامه شهروند خبرنگار و جذب جاسوس در شبکه من و تو را نخورید

عکسهایی که جایی ندیده اید hwww.newnet.ir

عکسها و توضیحات در ادامه مطلب…

به گزارش پیکس اکت به نقل از بولتن نیوز؛ با رشد فناوری‌های نو و همه گیر شدن استفاده از اینترنت و موبایل‌های مجهز به دوربین، فصلی نو در اطلاع رسانی و خبرنگاری به عنوان شهروند خبرنگار (Citizen journalist) ایجاد شده است.

 در بسیاری از اتفاقات و حوادث غیرمترقبه که خبرنگاران  حرفه‌ای حاضر نیستند مردم عادی با گوشی‌های خود عکس و فیلم‌هایی می‌گیرند که گاهی اوقات با استقبال زیادی روبرو می‌شود.

اما عده ای از رسانه های مخالف نظام، با ساخت گزارش‌هایی جهت‌دار با ظاهری شبیه به محصولات شهروند خبرنگارها، قصد واقعی جلوه دادن دروغ‌های خود را دارند و گزارش خود را به نام مردم عادی معرفی می کنند.

 بعضی از رسانه‌های ضد ایرانی مانند شبکه بهائی “من و تو” با سوء استفاده از این ایده رسانه‌ای با راه اندازی صفحه‌ای به نام گزارشگر با پوشش شهروند خبرنگار بدنبال جذب خبرچین و جاسوس است و به دنبال آن است که گزارش هایی از داخل کشور را با هدف سیاه نمایی از اوضاع کشور پخش کند.

این شبکه در برنامه سالی تاک و سایر برنامه های خود، تلاش می کند که برنامه را با ظاهر طنز و سرگرمی به مردم ارائه دهد اما در واقع، هدف اصلی این برنامه ها سیاسی است و به دنبال سیاه نمایی از اوضاع داخلی کشور است. مجریان برنامه با اعلام این که استقبال مردم داخل کشور برای ارسال ویدئوها و کلیپ های موبایل و دوربین بسیار زیاد است و امکان پخش همه آنها را ندارند، تنها به انتشار بخش هایی مبادرت می کنند که هدف آن سیاه نمایی اوضاع اجتماعی و اقتصادی و سیاسی است و برخلاف ظاهر برنامه که طنز و سرگرمی است برنامه ها کاملا سمت وسوی سیاسی دارد و به پخش گزارش ها و فیلم هایی مبادرت می کنند که  به نوعی به تضعیف نظم  و کشور منجر می شود و دائما با انتشار جملات وتصاویر مسوولان نظام  وفیلم های ارسالی مردم در این رابطه تلاش می کنند که مدیریت موجود را ضعیف و اوضاع اجتماعی را سیاه جلوه دهند.

این در حالیست که از اخبار مثبت و دستاوردهای کشور در این برنامه ها خبری نیست و تنها به گوشه ای از رقص و آوازها و فعالیت های هنرمندان در داخل و خارج توجه دارند.

مردم ایران باید هوشیار باشند و توجه داشته باشند که گول ظاهر طنز و سرگرمی این شبکه را نخورند و فریب موضوع شهروند خبرنگار را نخورند و توجه داشته باشند که این شبکه ها به دنبال جاسوسی و سیاه نمایی هستند….

 این شبکه وابسته به نهادهای جاسوسی انگلیس در ظاهر به اسم جذب شهروندخبرنگار با دام گذاری و فریب مخاطبان ساده لوح جویای نام، بدنبال جذب و تربیت خبرچین و در نهایت تبدیل خبرچین ها به جاسوس می‌باشد تا به راحتی به کسب اطلاعات از اقصی نقاط کشور پرداخته و با توصیه به تهیه گزارش هایی جهت دار به سیاه نمایی علیه کشور بپردازد.

سایر رسانه‌های ضد ایرانی همچون صدای آمریکا نیز در ایام فتنه ۸۸ چنین بخشی در سایت خود راه اندازی کرده بودند که با بی توجهی شهروندان ایرانی روبرو شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *