آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / خبر جدید ماجرای تولد عروسک میلیاردی با تصاویر

خبر جدید ماجرای تولد عروسک میلیاردی با تصاویر

در ادامه مطلب…

صدا و سیما در هر کشوری همواره گروه‌های برنامه ساز و تامین برنامهٔ خویش را داشته که در این بین گروه کودک و نوجوان همواره جزو محبوب‌ترین و پرطرفدار‌ترین گروه‌ها بوده.

بدون شک باید نمایش کلاه قرمزی را محبوب‌ترین نمایش عروسکی ۲ دهه پیش ایران دانست. شکل گیری این نمایش عروسکی با درخشش کلاه قرمزی ابتدا در اوایل دهه ۷۰ و در برنامه‌ای با نام صندوق پست شروع شد.

جالب اینجاست که کلاه قرمزی و پسر خاله قرار بود که تنها به صورت مهمان در این برنامه ظاهر شوند اما محبوبیت این دو به قدری شد که کار آنها به فیلم سینمایی کلاه قرمزی و پسر خاله که رکورد جالب توجه در دهه ۷۰ به دست آورد کشید.

سال ۸۸ یک سری دیگر از کلاه قرمزی ساخته شد. اصطلاح تولد عید شما مبارک مربوط به نوروز ۷۳ بود که کلاه قرمزی به یک کت و شلوار کاغذی جلوی آقای مجری آمد و مدام این جمله را تکرار میکرد :

تولد عید شما مبارک …. تولد عید شما مبارک …. تولد عید شما مبارک …. و آقای مجری از کت و شلوار کاغذی کلاه قرمزی عصبانی‌ و ناراحت شد …!

عروسک‌های قدیمی‌ آن دوره: گلابی که یک گلابیه سبز مایل زرد بود

جقجقه و فرفره : دو عروسک بسیار زیبا و دوست داشتنی که متاسفانه دیگر از آنها استفاده نشد.

امروزه نیز شاهد کلاه قرمزی ۹۰ هستیم. کلاه قرمزی عروسکی که همیشه حرفهای زیادی برای گفتن دارد. ایرج طهماسب را باید از بی‌ ادعا‌ترین و دوست داشتنی‌ترین فیلمسازان سینمای کودک نامید که فعالیت ایشان به سالهای ۶۰ و حتّی قبل از آن باز میگردد. در ادامهٔ مطلب چند عکس قدیمی‌ از برنامهٔ صندوق پست هست:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *