آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / خبری جدید زنی با قدرت بینایی فوق بشری

خبری جدید زنی با قدرت بینایی فوق بشری

زنی با قدرت بینایی فوق بشری

 خانم دکتر گابریل جردن، محقق و عصب شناس، طی ۲۰ سال گذشته همواره در جست و جوی شخصی با قدرت بینایی فوق بشری بوده است و اخیرا تلاش های او به نتیجه رسیده است.
 برترین ها: خانم دکتر گابریل جردن، محقق و عصب شناس، طی ۲۰ سال گذشته همواره در جست و جوی شخصی با قدرت بینایی فوق بشری بوده است و اخیرا تلاش های او به نتیجه رسیده است. او موفق به یافتن زنی شده است که می تواند رنگ های بسیار بیشتری را تشخیص دهد، یعنی ۹۹ میلیون رنگ بیشتر ازرنگ هایی که افراد معمولی قادر به تشخیصشان هستند.

بینایی یکی از پیچیده ترین حواس انسان است و چگوگی تشخیص رنگ ها در چشم به سلول هایی به نام Cones مربوط است. اکثر افراد دارای ۳ نوع سلول Cones  هستند و دکتر جردن در طی این ۲۰ سال در جست و جوی کسی بود که ۴ نوع سلول  Cones داشته باشد. افرادی که به بیماری کوررنگی مبتلا هستند تنها دو نوع سلول  Cones دارند.

اگر چه دکتر جردن و همکارانش در طول تحقیقات خود توانستند چندین نفر را پیدا کنند که ۴ نوع سلول Cones در چشم هایشان وجود داشت، ولی این زن تنها کسی بود که توانست تست ها را با موفقیت پشت سر بگذارد. از جمله این تست ها تشخیص حلقه های رنگی بود که افراد معمولی نمی توانستند تفاوت آنها را درک کنند.

این زن که نامش فاش نشده و تنها به عنوان سوژه ۲۹cDa شناخته می شود، پزشکی از اهالی انگلستان است.

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *