آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / جدیدترین جزئیات تازه اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی

جدیدترین جزئیات تازه اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی

جزئیات تازه اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی

پرونده ورود موقت ماشین آلات سد سازی و عدم اعاده آن هم مربوط به متهمان اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی است.
خبرگزاری مهر:  رئیس کل دادگستری هرمزگان در تشریح آخرین وضعیت پرونده ۱۰۰ میلیون یورویی در هرمزگان بیان داشت: پرونده ورود موقت ماشین آلات سد سازی و عدم اعاده آن هم مربوط به متهمان اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی است.

علی علیا در تشریح آخرین جزئیات پرونده اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی بیان داشت: اختلاس از تهران آغاز شده است به همین دلیل پس از آنکه سازمان بازرسی استان از موضوع اختلاس در سیستم بانکی مطلع شد پس از تشکیل پرونده و ارجاع به دادگستری استان مراحل قانونی طی شد.

وی با بیان اینکه از ۱۴ متهمی که در اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی درگیر هستند ۱۳ نفر آنها در مجموعه های دولتی شاغل بوده اند، اظهارداشت: پس از بررسی های صورت گرفته و به درخواست دادگستری استان این پرونده به تهران ارجاع داده شد.

علیا همچنین از پرونده تخلف اعاده ماشین آلات عبور موقت خبر داد و افزود: این پرونده هم مربوط به شرکت درگیر اختلاس ۱۰۰ میلیون یورویی است و ۱۴ متهم پرونده اختلاس در این پرونده هم نقش داشته اند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: این شرکت برای پروژه سد سازی اقدام به ورود ماشین آلات برای احداث سد می کند و متعهد می شود پس از اتمام کار ماشین آلات را اعاده کند اما این شرکت اقدام به اعاده ماشین آلات نکرد که این امر تخلف است و بررسیها بر روی این پرونده ادامه دارد.

تبرئه یکی از مدیران استانی

وی در ادامه با اشاره به پرونده اختلاس در یکی از دستگاه های دولتی در ماههای اخیر در استان هرمزگان بیان داشت: در جریان یک اختلاس در یکی از دستگاه های دولتی استان مدیر این دستگاه به همراه چند کارمند دستگیر می شوند که پس از پیگیری های انجام شده حکم برائت این مدیر دولتی صادر می شود.

صدور حکم برای ۱۴ کارمند گمرک استان هرمزگان

علیا اظهارداشت: ۱۴کارمند گمرک استان هرمزگان اقدام به حیف و میل اموال دولتی و گرفتن رشوه از ۱۰ میلیون تومان تا ۴۰۰ میلیون تومان کردند که حداکثر حکم در این خصوص برای آنها صادر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *