آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / خبر جدید برخورد با رانندگانی که دور دور می کنند

خبر جدید برخورد با رانندگانی که دور دور می کنند

برخورد با رانندگانی که «دور دور» می کنند

سردار رحیمی برای چندمین بار بر ممانعت از «دور دور» تاکید کرد و به نظر می رسد این بار عزمشان جدی تر از همیشه باشد.
هفت صبح: «طرح برخورد با افرادی که بی جهت در خیابان ها دور دور می کنند، اجرا می شود». راستش شنیدن عبارت آشنای دور دور کردن از زبان یک فرمانده نیروی انتظامی از اتفاقات جالب کنفرانس مطبوعاتی دیروز بود.

عبارتی که به یک حرکت برخی جوان های عموما متمول اطلاق می شود که سوار بر اتومبیل های لوکس شده و شب های تعطیل در خیابان ها و گذرگاه های مشهور تهران مثل شهرک غرب، آفریقا (جردن)، الهیه و یا سعادت آباد یک نوع سواری به ظاهر بی هدف را با صدای بلند موسیقی و پنجره های باز برگزار می کنند و در واقع ترفندی است برای ارتباط آسان با جنس مخالف در لوای تفاخر و جلوه گری.

پلیس از چند سال قبل با این پدیده که جدا از حاشیه های اخلاقی و قانونی اش موجب افزایش بی دلیل ترافیک می شد برخورد کرده است اما جوانان ثروتمند سوار بر مرکب های گران قیمتشان با تغییر مداوم میعادگاه هایشان به تحرک خود ادامه می دادند.

حتی افزایش قیمت بنزین نیز برای اشتیاق این گروه ترمز مهمی محسوب نمی شد. به گفته کارشناسان رونق عجیب اتومبیل های گران قیمت در ایران تا حدی به خاطر همین تفریح گران قیمت و بیمارگونه این دسته از جوانان است که البته خود زاییده شرایطی است که جامعه بر آنان تحمیل کرده است.

دیروز اما سردار رحیمی برای چندمین بار بر ممانعت از «دور دور» تاکید کرد و به نظر می رسد این بار عزمشان جدی تر از همیشه باشد.

سردار حسین رحیمی دیروز در یک نشست خبری با اشاره به اینکه میزان ثبت تخلف سرعت غیرمجاز توسط دوربین ها ۲۲۵ درصد افزایش یافته است گفت: «فعالیت دوربین ها و ثبت تخلفات نیاز به فلش زدن دوربین ندارد و هم اکنون ۱۶۷ دوربین تهران روزانه اقدام به ثبت تخلفات می کنند. البته هر خودرویی که دارای ۱۳۰ کیلومتر سرعت و بیشتر از آن باشد به صورت روزانه به پلیس راهور احضار و از راننده تست سلامت روان گرفته می شود.»

به گفته این مقام مسئول در چند روز گذشته یک خودروی بنز در یکی از بزرگراه های تهران با سرعت ۲۱۰ کیلومتر شناسایی و توقیف شده است: «هم اکنون میزان دوربین های سطح شهر به جز چند بزرگراه که فاقد دوربین هستند از ۶۴ به ۱۶۷ دوربین افزایش یافته است. امیدواریم تا پایان سال تمامی بزرگراه ها به دوربین ثبت سرعت و تخلفات مجهز شوند.»

رحیمی افزود: «طرح برخورد با مزاحمان خیابانی و افرادی که بی جهت در خیابان ها دور دور کرده، اجرا می شود.» او با اشاره به الکترونیکی کردن کنترل گذرگاه های سطح شهر گفت: «هم اکنون ۱۵ گذرگاه سطح شهر از جمله آفریقا، سردار جنگل، آبشناسان، بلوار پاک نژاد و میرداماد ولیعصر (عج) به صورت الکترونیکی کنترل می شوند.

از سوم تیر ماه امسال نیز طرح آزمایشی جریمه های الکترونیکی به پایان رسیده و پلیس، خودروهای متخلفی را که به گذرگاه عابر پیاده تجاوز کنند ۲۰ هزار تومان و رانندگانی که از چراغ قرمز عبور کنند ۱۰۰ هزار تومان به همراه پنج نمره منفی جریمه می کند. تا پایان امسال ۹۰ گذرگاه مجهز به دوربین هوشمند می شود. ضمن اینکه در مرکز کنترل ترافیک به صورت نامحسوس رانندگانی که مرتکب تخلف می شوند جریمه خواهند شد.»
رحیمی از نصب دوربین و کنترل الکترونیکی سطح اضطرار خبر داد و تاکید کرد: «طرح های جدید در تونل های پایتخت به اجرا درآمده و از روز شنبه هر راننده ای در خط اضطرار تردد کند ۵۰ هزار تومان و چهار نمره منفی جریمه می شود. این خط تنها برای خودروهای امدادی و پلیس تعبیه شده است تا در صورت وقوع حادثه در تونل سریعا به امدادرسانی بپردازند.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *