آموزش وردپرس
خانه / تفریحی / گاف عمدی خانم مجری پرطرفدار! در اختتامیه جشنواره فیلم ۱۰۰

گاف عمدی خانم مجری پرطرفدار! در اختتامیه جشنواره فیلم ۱۰۰

در ادامه مطلب…

اختتامیه جشنواره فیلم ۱۰۰ که از شبکه جهانی آی فیلم پخش می شد، با اتفاقات غیرمنتظره ای همراه شد.

به گزارش قدس انلاین به نقل از  «بازتاب»؛ عصر روز جمعه اختتامیه جشنواره فیلم ۱۰۰ ثانیه ای که با اجرای آزاده نامداری و توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شده بود، از شبکه آی فیلم سیمای جمهوری اسلامی پخش شد که حاوی چند اتفاق غیرمنتظره بود.

هیات داوران این جشنواره شامل کیانوش عیاری، رسول صدر عاملی، نورالدین زرین کلک، حسام الدین آشنا و فرهاد ورهرام بود و قرار بود به داوری آثار بپردازند که کیانوش عیاری در سالن حضور پیدا نکرد و زرین کلک نیز با تاخیر در سالن حاضر شد.

ابوالفضل کاهانی، برادر عبدالرضا کاهانی، کارگردان سینما که یکی از برندگان این جشنواره بود، هنگام دریافت جایزه اظهار کرد به دلایلی ناراحت است، اما علت ناراحتی خود را نمی گوید.

با حضور نورالدین زرین کلک که به پدر انیمیشین ایران مشهور است، آزاده نامداری از وی با عنوان مدرس دانشگاه نام برد که زرین کلک در برابر تریبون قرار گرفت و گفت: «اینجا من را به عنوان استاد دانشگاه نام بردند، بله من استاد دانشگاه تهران بودم، اما اخراج شدم» این اظهارات زرین کلک با تشویق تعداد زیادی از تماشاچیان همراه شد و وی در ادامه خظاب به مردم گفت: «استاد واقعی شما هستید.»

مجری دیگر برنامه در واکنش به این اظهارات، تقصیر را به گردن آزاده نامداری انداخت، اما آزاده نامداری در واکنش گفت: استاد زرین کلک برای ما همیشه استاد هستند.

در ادامه برنامه هنگام اهدای جوایز فرهاد ورهرام با اعلام جایزه نقدی ۳ میلیون تومانی برای بهترین اثر جشنواره به کنایه گفت :این جایزه فقط شش صفر از آن سه هزار میلیارد تومان کمتر دارد که این اظهارات نیز با تشویق شدید حاضران از جمله حجت الاسلام خاموشی رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی همراه شد.

گفتنی است جایزه بهترین فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه ای به فیلمی اهدا شده بود که واردات بی رویه کالا از چین توسط دولت و نابودی صنعت و تولیدات داخلی را موضوع خود قرار داده بود.

این جشنواره با شعار “اخلاق” برگزار شد.

برگزیدگان
به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم ۱۰۰، سه نفر برگزیده در هر بخش داستان، مستند و انیمیشن از سوی هیات داوران اصلی معرفی و از آنها تقدیر شد.

در بخش داستان
جایزه اول داستانی، برای فیلم کوتاه «انگشت» به “علی جانب الهی” از تهران تقدیم و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

جایزه دوم داستانی، برای فیلم کوتاه «به هم نگاه نکنید» به “ابوالفضل کاهانی” از تهران تقدیم و لوح تقدیر و مبلغ ۲ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

جایزه سوم داستانی، برای فیلم کوتاه «و می گذریم» به “پریسا گرگین” از تهران تقدیم و دیپلم افتخار و مبلغ ۱ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

در بخش مستند
جایزه اول مستند، برای فیلم « پروا» به “احسان سعیدی” از تهران تقدیم و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

جایزه دوم مستند، برای فیلم«اهالی محترم» به “سعیده رحیم زاده” از تهران تقدیم و لوح تقدیر و مبلغ ۲ میلیون تومان جایزه نقدی اهداء شد.

جایزه سوم مستند، برای فیلم «فصل نان» به “محمد واعظی” از زنجان تقدیم و دیپلم افتخار و مبلغ ۱ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

در بخش انیمیشن
جایزه اول انیمیشن، برای اثر «من ایرانی در حال پیشرفتم» به “نیما میگلی” از تهران تقدیم و تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۳ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

جایزه دوم انیمیشن، برای اثر «لوتکا» به “سیده سامره علوی” از گیلان تقدیم و لوح تقدیر و مبلغ ۲ میلیون تومان جایزه نقدی اهداء شد.

جایزه سوم انیمیشن، برای اثر «مردی که قلب داشت» به “سید مهدی ماهانی” از کرمان تقدیم و دیپلم افتخار و مبلغ ۱ میلیون تومان جایزه نقدی به این فیلمساز اهداء شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *