آموزش وردپرس
خانه / اخبار / اجتماعی / اخبار کنکور کارشناسی ارشد ۹۱ بهمن ۹۰

اخبار کنکور کارشناسی ارشد ۹۱ بهمن ۹۰

نتایج کنکور کارشناسی ارشد ۹۰-۹۱

اخبار کنکور کارشناسی ارشد ۹۱ بهمن 90

کنکور سراسری کارشناسی ارشد ۹۱ صبح دیروز با بیش از ۹۳۰ هزار شرکت کننده آغاز شد

و تا روز جمعه ۲۸ بهمن ماه ادامه دارد و داوطلبان در ۱۳۷ رشته با هم به رقابت می پردازند…

جهت خواندن به مشاهده ادامه مطلب مراجعه کنید …

به گزارش مهر و نیونت ، بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی ارشد برای ۱۳۱ کد رشته امتحانی صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه ۲۶ بهمن، پنجشنبه ۲۷ بهمن و جمعه ۲۸ بهمن در ۴۴ شهرستان برگزار می شود.

تعداد داوطلبان این آزمون نسبت به تعداد داوطلبان کنکور ارشد سال گذشته، تعداد ۵۸ هزار و ۳۶۶ نفر افزایش دارد و ۶٫۲۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

صبح دیروز چهارشنبه داوطلبان رشته‌های ۱۱۲۲(مجموعه زبان روسی)،۱۱۲۴(مجموعه زبان آلمانی)، ۱۱۳۴(حسابداری)،۱۱۴۲(مجموعه مدیریت)،۱۱۵۶(آماد)،۱۱۵۷(مدیریت بحران)، ۱۲۶۷(مجموعه مهندسی مکانیک) به رقابت می پردازند.
همچنین آزمون رشته‌های ۱۱۲۶(مجموعه حقوق)،۱۱۳۰(مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل)، ۱۱۵۴(مطالعات دفاعی استراتژیک)،۱۱۵۵(اطلاعات استراتژیک)، ۱۲۰۱(زمین شناسی)، ۱۲۰۴(فیزیک)، ۱۲۰۷(آمار)، ۱۲۶۳(مهندسی عمران- نقشه برداری)، ۱۲۶۴(مجموعه مهندسی عمران)،۱۲۸۳(مهندسی نساجی – تکنولوژی نساجی)، ۱۲۸۴(مهندسی نساجی- شیمی نساجی و علوم الیاف) عصر امروز برگزار می شود.

نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در ۴ خرداد ۹۱ برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت قرار می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند باید از تاریخ ۵ خرداد تا ۹ خرداد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مجاز اقدام و آنها را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی درج کنند.

انتشار کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار کلید سوالات آزمون کارشناسی ارشد از روز شنبه خبر داد. دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتشار کلید اولیه سوالات آزمون کارشناسی ارشد از ۷ تا ۲۷ اسفند ماه، افزود: پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هریک‌ از کد رشته‌های‌ امتحانی‌، از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار داده‌ می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد هنوز مشخص و نهایی نیست، افزود: سال گذشته تعداد پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد به اضافه داوطلبان استعداد درخشان ۵۵ هزار نفر بوده است که با توجه به سیاست وزارت علوم در افزایش پذیرش داوطلبان دوره کارشناسی ارشد، امسال نیز نسبت به سال گذشته این روند افزایشی ادامه دارد.

معاون سازمان سنجش با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت در سال گذشته، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که امسال بیش از ۶۵ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش شوند. خدایی با اشاره به اعلام نتایج اولیه این آزمون در اواخر اردیبهشت ماه، گفت: انتخاب رشته مجازین در آزمون اوایل خرداد ماه آغاز می‌شود و نتایج نهایی نیمه اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *