آموزش وردپرس
خانه / آگهی استخدام / برنامه جدید استخدام شهرداری – دی ماه ۹۰

برنامه جدید استخدام شهرداری – دی ماه ۹۰

نیونت : قائم مقام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از برگزاری دومین مرحله آزمون استخدامی شهرداری ها در دیماه سال جاری به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور خبر داد و افزود: این آزمون در چهارده استان اردبیل،ایلام،خراسان رضوی،خراسان جنوبی، خوزستان،زنجان،سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کهکیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران،هرمزگان و همدان برگزار می‌شود.
به گزارش سرویس«شهری» ایسنا، غلامحسین تابش‌فر با بیان مطلب فوق، گفت: برگزاری این آزمون اقدام مهمی در زمینه عدالت محوری وشایسته سالاری در جذب نیروهای کارآمد و متخصص در شهرداری‌ها محسوب می شود.
وی افزود: انجام این آزمون استخدامی برای شهرداری‌ها در زمینه تامین نیروی انسانی متخصص پس از سالها انتظار صورت گرفت و گام مهمی در زمینه تخصصی شدن بدنه شهرداری‌های کشور و تغییر ماموریت‌ها از سمت انجام امور اجرائی به سمت برنامه‌ریزی و نظارت در حوزه مدیریت شهری و جذب نیروهای متخصص و کارآمد در بدنه شهرداری‌ها با هدف ارتقای سطح خدمات مدیریت شهری به عموم شهروندان است.

تابش‌فر همچنین گفت: جذب نیرو و اعلام پست‌های مورد نیاز شهرداری‌های این چهارده استان از طریق آزمون استخدامی با توجه به تامین اعتبار تعیین شده برای پرداخت حقوق کارکنان جدید و کارکنان پیشین توسط شهرداری‌ها انجام پذیرفته است و این شهرداری‌ها این موضوع را کتبا به تائید استانداری‌های مربوطه نیز اعلام کرده‌اند.
قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده از این پس شهرداری‌ها تنها با برگزاری آزمون استخدامی نیروی جدید جذب می‌کند و هرگونه جذب نیرو در شهرداری‌ها با توجه به ضوابط پیش بینی شده باید صرفا بر اساس شرکت در این آزمون و طی مراحل قانونی انجام شود.
تابش‌فر در خصوص جزئیات برگزاری مرحله دوم آزمون استخدامی شهرداری‌ها، گفت: آگهی استخدام چهارده استان ذکر شده به تائید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور رسید و انجام مراحل مختلف فرایند آزمون آغاز و ثبت نام داوطلبین طی هفته نخست آذرماه از طریق سامانه ثبت نام آزمون شهرداریها صورت پذیرفت.
وی ضمن اشاره به برگزاری مرحله نخست این آزمون در اواخر مهر ماه جاری در چهار استان آذربایجان شرقی،خراسان شمالی ،لرستان و یزد با همکاری سازمان سنجش کشور و استانداری‌ها، اظهارکرد: به منظور هرچه دقیق تر برگزار شدن این آزمون و با توجه به حساسیت موضوع تصمیم گرفته شد تا سازمان سنجش کشور آزمون را برگزار نماید و تفاهم‌نامه‌ای نیز در این زمینه با این سازمان منعقد شد و مرحله دوم این آزمون نیز به صورت کاملا قانون مند و عدالت محور با رعایت تمامی موارد تخصصی از سوی سازمان سنجش کشور انجام می شود.
تابش‌فر افزود:همچنین طبق تفاهم نامه منعقده با سازمان سنجش کشور، طراحی سؤالات آزمون،چاپ و تکثیر و توزیع سؤالات و اعلام نتایج از طریق سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.
وی افزود: آزمون استخدامی شهرداری‌ها در تمامی مقاطع تحصیلی دیپلم به بالا و در اکثر حوزه‌های فعالیت شهرداری‌ها علی الخصوص عمران، خدمات شهری و اداری و مالی برگزار می‌شود.
تابش‌فر گفت: زمان برگزاری آزمون استخدامی در این استانها بصورت همزمان در دیماه خواهد بود و درخصوص زمان و نحوه دریافت کارت نیز متعاقباً اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *